פרס הפרויקט הטוב ביותר לפרויקט שמובילות מכללות להוראה ומרכז TEC במכון מופ"ת - ביטאון מכון מופ"ת
מן הנעשה במכון מופ"ת ובמכללות

פרס הפרויקט הטוב ביותר לפרויקט שמובילות מכללות להוראה ומרכז TEC במכון מופ"ת

בשבע השנים האחרונות קיימה Reimagine אירוע שהגיע לשיאו בהצגת "אוסקרים" לקורסים המתקדמים ביותר בחינוך. פרסים אלה מוענקים ב 14 קטגוריות. השנה מועמד לפרס הפרויקט הטוב ביותר לטיפוח כישורי המאה ה-21 פרויקט שפותח בישראל !

בשבע השנים האחרונות קיימה Reimagine אירוע שהגיע לשיאו בהצגת "אוסקרים" לקורסים המתקדמים ביותר בחינוך. פרסים אלה מוענקים ב 14 קטגוריות.

השנה מועמד לפרס הפרויקט הטוב ביותר לטיפוח כישורי המאה ה-21 פרויקט שפותח בישראל !

הפרויקט מורכב משלושה קורסי MOOC (קורסים מקוונים מרובי משתתפים) בערבית עברית ובאנגלית תחת הכותרת "מבוא לרב-תרבותיות". ההפקה התאפשרה על ידי מענק תחרותי לאחר קול קורא שהעניקה ישראל דיגיטלית לקורסים שיופקו באתר "קמפוס" שלהם המציע קורסים אקדמיים בחינם ביחד עם המשרד לשוויון חברתי, המועצה להשכלה גבוהה ומשרד החינוך.

מה שהופך את הפרויקט הזה לכל כך מיוחד הם אלה:

ראשית, מדובר במיזם משותף שהובל על ידי מכללת תלפיות לחינוך בחולון המשתף פעולה עם שש מכללות להוראה: מכללת סכנין, מכללת קיי, המכללה הערבית חיפה, מכללת אוהלו, מכללת אלקאסמי ומכללת סמינר הקיבוצים. ובנוסף - מרכז TEC במכון מופ"ת.

שנית, לצוות בראשותה של ד"ר איליין חוטר לקח שנתיים לפתח את הרעיון ולהפיק את הקורסים. הצוות פיתח ובנה את הסימולציות, הפיק את חומרי הלמידה וההפקה ללא עזרה מחברה חיצונית וכל זאת בכדי ליישם תפיסה חדשה בלמידה מקוונת. הקורס מתמקד בנושא של רב-תרבותיות ואמפתיה כלפי האחר.

שלישית, הקורסים כוללים את החידושים העכשוויים בתחום של הפדגוגיה החינוכית הכוללים את כל כישורי המאה ה -21 וזאת באמצעות קבוצות למידה שיתופיות בין תרבויות קטנות, דרך סרטונים אינטראקטיביים בעזרת חברת Annoto שפותחה בישראל.

אך למרות כל הסיבות שלעיל הנראות מספקות בכדי שתוכנית זו תהיה מועמדת לפרס, הנושא המרכזי והחדשני הוא שמדובר ב-MOOC הראשון בעולם שמתרחש בעולמות וירטואליים שבהם הסטודנטים הם אווטרים הנפגשים באינטרנט במציאות המדומה בכדי להשתתף בסימולציות ובמשחקי התפקידים וליישם למידה שיתופית.

שמונה פרויקטים הגיעו לרשימת המועמדים לפרסים ובהם M.I.T., אוניברסיטת ייל והמכללה האימפריאלית בלונדון.

כבוד רב הוא לנו -  מכללה להוראה בישראל הנחשבת לאחת המובילות בתחום של הפדגוגיה להוראה.

כתובת הקורס: http://www.moocisland.org

אהבת את המאמר? שתף עם החברים שלך!

קרא גם:

תפריט